Ta Nevýchova, to je nějaká blbost, ne!?

Už jste někdy slyšeli… “Co to vlastně je, ta Nevýchova? To mám jako chtít nevychovaný dítě, co mi bude skákat po hlavě? Aha, dítě je partner, jo? To určitě. Dítě potřebuje rodiče, ne kamaráda. A taky potřebuje hranice. Ne abych se ho ptala, jestli nechce milostivě přestat kreslit těma fixama po gauči…”

Podobné námitky můžete slyšet z různých stran. Od rodičů, kteří zaslechnou o Nevýchově poprvé. Nebo i od těch, kteří už se rozhodli, že to zkusí, ale pak přišla kamarádka nebo tchyně ze „staré školy“ a spustila: “To vážně chceš, nechat ho růst jako dříví v lese?”

A červík pochybnosti začal ve vás hlodat znovu: “Možná je to fakt blbost, partnerství s dětmi. Něco na tom prostě nesedí.”

Jenomže víte, jaký je rozdíl mezi dřívím v lese a skutečným partnerstvím? A jak na partnerství reaguje dítě, co se právě v obchoďáku přilepilo na regál s autíčky a nechce se od něj hnout?

Mrkněte do článku. Článek je napsán pro všechny rodiče, kteří mají pochybnosti, a přesto dočetli až sem.

Obrázek s tlačítkem na článek

Nedávno jsem byla v supermarketu a potkala jsem tam maminku s malým, asi čtyřletým klukem. Nešlo si jich nevšimnout. Klouček řval na celý obchoďák. Vynucoval si tím, aby mu máma koupila to modré auto, které křečovitě svíral v ruce.
Maminka ho přesvědčovala, přemlouvala, byla zjevně zoufalá, nedokázala ho dostat od regálu bez toho, že by se strhla další vlna šíleného řevu.

Nejdřív jsem si říkala, že to není moje věc, ale čím dýl jsem je sledovala, tím víc mi bylo jasné, že by ocenili jakoukoli podporu. A tak jsem si troufla. Přišla jsem k nim a říkám: „Můžu vám pomoct? Něco zkusím.“

„Nemůžu mu to koupit, ale je zbytečný ho přesvědčovat. Nevím, co s ním,“ odpověděla mi omluvně maminka. Přemáhala slzy.

Sedla jsem si ke klukovi na zem.Chci si přečíst pokračování článku >>

MsB zdarma banner_

RYCHLOKURZ blog banner

 

FB banner

 

Novy rychlokurz-banner-ZDARMA

 

Ing. Martina Macháčková

Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.

Komentáře

  1. Nefunguje tam ten odkaz v obrázku 🙁

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *