Výukové karty pro učení hrou

vhodné pro hru se samolepkami, kolíčky nebo rámeček Logico

Hrajeme si se samolepkami:

Karty jsou v tomto případě ozvučené kouzelnými samolepkami, které se dají použít pouze pokud vlastníte Albi kouzelnou tužku. Mluvící samolepky nejsou na standardně nabízených kartách.

Hrajeme si s tabulkou Logico:

Hrajeme si s kolíčky:

Jak vypadají výukové karty?

Sada výukových karet obsahuje většinou 10 kartiček. Každá karta má dvě strany - na jedné straně je buď 6 respektive 10 úkolů a v pravém sloupci 6 respektive 10 možných variant, z kterých má dítě najít odpověď a přiřadit příslušné barevné kolečko. Na druhé straně karty je řešení (v pravém sloupci jsou barevná kolečka), podle čehož si dítě může své odpovědi samo zkontrolovat.

Pro jak staré děti jsou karty vhodné?

To je velmi individuální. Každé dítě je v jiném věku jinak šikovné.

Ale hodně závisí na tom, jak se s dítětem s kartou pracuje. Pokud si s malým dítětem hraje rodič nebo starší sourozenec, který vše vysvětluje, ukazuje cesty, jak daný úkol řešit a napomáhá vyřešení, zvládne těžší úkoly i menší dítě. 🙂

Kartičky s 10 úkoly

(pro tabulku Logico Piccolo nebo hru s kolíčky či samolepkami)

Klikem na obrázky karet vlevo se zobrazí větší obrázek a listováním vlevo a vpravo si lze prohlédnout všechny karty v dané sadě.

HÁDANKY

STEJNÉ OBRÁZKY

KOUSKY OBRÁZKU CHYBÍ

Kartičky s 6 úkoly

Zvířátka (z hádanek)

6 úkolů

ZVÍŘÁTKA (z hádanek)

SILUETY

Další sady karet připravujeme 🙂

Pokud máte zájem (nápad) o vyrobení nějaké konkrétní sady nebo pokud chcete nějaké sady s deseti úkoly (vhodné do tabulky Logico Piccolo) předělat na sady s 6 úkoly (vhodné do tabulky Logico Primo pro menší děti), napište nám.

(pro tabulku Logico Piccolo nebo hru s kolíčky či samolepkami)

Karty ve formátu PDF 

99 Kč za sadu

(10 karet)

Karty ve formátu PDF jsou připravené k vytisknutí a v případě vašeho zájmu a možností i k zalaminování. Pokud budete tisknout na obyčejný papír (s malou gramáží), doporučuju tisknout každou stranu karty zvlášť na dva papíry, pak vystřihnout a dvě strany karty k sobě slepit. Poté nejlépe zalaminovat, aby karta vydržela pěkná. A nakonec kvůli bezpečnému zacházení zastřihnout rohy do obloučku (nebo použít raznici na oblé rohy, pokud máte).

Vytištěné a zalaminované karty

199 Kč za sadu

(10 karet)

Karty jsou tištěné na barevné laserové tiskárně na kvalitním papíru s gramáží 250 (Xerox hlazený 250) - jen pro srovnání běžný kancelářský papír má gramáž 80. Karty jsou na svou velikost ořezány na řezačce. Vytisknuté karty jsou zalaminované zatepla do laminovacích fólií 80 mc a znovu ořezány. Pro větší bezpečnost dětí jsou rohy zakulaceny zakulačovačem rohů (raznicí na oblé rohy).

Samolepky

s kolečky a kroužky

50 Kč

Samolepky s kolečky si můžete vyrobit samy. PDF soubor koleček k vytisknutí je součástí PDF objednávky karet, takže si můžete kolečka vytisknout (a zalaminovat) a nalepit na samolepící záložky nebo kolíčky. Samolepící záložky k samovýrobě si můžete koupit například zde >>. Můžete si ale samolepky s kolečky a kroužky objednat a my vám je vyrobíme a pošleme.

Pokud si chcete nějakou sadu výukových karet koupit, klikněte na tlačítko CHCI SI KARTY KOUPIT a otevře se vám stránka s objednávkovými formuláři, kde si vyberete, které sady karet chcete koupit a zda ve formě souboru PDF pro stažení, nebo zda chcete poslat poštou vytisknuté a zalaminované karty.

Po odeslání objednávkového formuláře vám přijde na email výzva k zaplacení (bankovním převodem).

V případě nákupu PDF karet vám po zaplacení bankovním převodem (musí být řádně vyplněno variabilní číslo) a připsání peněz na náš účet (cca za 2 dny) přijde e-mail s přístupovými údaji do členské sekce (uživatelské jméno a heslo), kde si pdf soubory zakoupených karet můžete stáhnout. V případě nákupu vytištěných a zalaminovaných karet vám přijdou poštou balíčky karet, které jste si objednali. 

Co je Logico?

LOGICO PRIMO je učební systém pro děti od 3 let, LOGICO PICCOLO je učební systém pro předškolní stupeň MŠ a pro 1. stupeň základních a speciálních škol.

  • Skládá se z rámečku a různých souborů karet. Každá karta obsahuje šest úkolů (rámeček Logico Primo) nebo deset úkolů (rámeček Logico Piccolo) označených barevnými puntíky.
  • Kombinuje koncentraci, pozornost a trpělivost s jednoduchou manipulací, kognitivní procesy s manuálními, učení s hrou.
  • Vlastní tempo výuky je v souladu s individuálními schopnostmi a zájmy dítěte a s různými úrovněmi talentu a nadání.
  • Mimořádně vhodné pro děti se specifickými poruchami učení, zejména pro dyslektiky, dyskalkuliky, při reedukaci a při ztišení hyperaktivních dětí. 
  • Vlastní odpovědnost díky vlastní kontrole (omyl – oprava – správné řešení), motivující forma práce bez strachu z neúspěchu.
  • Ideální pro skupinové učení a podporu spolupráce dětí; osvědčené i v malotřídních školách.
  • Rozvoj a reedukace zrakového vnímání, procvičení zrakové percepce a prostorové orientace, logického myšlení, vědomostí, schopností a představivosti.

Naše zkušenosti s rámečkem Logico

Doma mám dvě dcerky a oba rámečky (Logico Piccolo a Logico Primo) jsem jim koupila jako dárek. A začala jsem do nich vyrábět svoje vlastní kartičky. Karty pro rámeček Logico Primo mají  6 úkolů, karty pro rámeček Logico Piccolo mají 10 úkolů. 

Kde je možné koupit rámeček Logico

Na více místech na internetu, ale např. my jsme si ho koupily zde >>

Karty lze používat i se samolepkami nebo s kolíčky (bez rámečku)

Pokud rámeček Logico kupovat nechcete, můžete karty používat i bez něho. Stačí si na 10 samolepek nebo na 10 kolíčků nalepit 10 koleček (barvy dle barev koleček rámečku - jsou ke stažení jako součást sady karet) a na správnou odpověď na kartu dítě nalepí příslušná samolepka nebo se připne příslušný kolíček.