Malování s básničkou zdarma: balíčky obsahují básničku s obrázky jako kroky malování, zvuk básničky ke stažení a video-návod krok za krokem >>

Flash karty (obrázkové, slovní, číselné)

Flash karty jsou velké karty s obrázkem, slovem nebo číslem. Mohou to být fyzické kartičky, nebo virtuální, uložené na počítači a ukazované jako obrázková presentace. Flash karty jsou ideální pro stimulaci novorozeňat a malých dětí a děti jsou obrázky fascinovány. Což způsobuje, že výuka se stává zábavnou částí každodenní hry. A zajímá vás, proč byste měly s malým dítětem flash karty používat?

Proč mám flash karty s dítětem používat?

flashcardsMiminka a malé děti mají jedinečnou schopnost učit se věcem bez námahy. Jeden z velmi efektivních způsobů, jak učit děti, které ještě neumí mluvit, je ukazováním právě obrázkových kartiček, tzv. flash karet.

Novorozené děti do zhruba začátku 4. měsíce je vhodné stimulovat pomocí novorozeneckých kontrastních stimulačních kartiček. 

Od zhruba 4. měsíce má dítě již dostatečně vyvinutý zrak pro plnobarevné obrázky.

Měli byste dítěti lekci dát tehdy, když je veselé, šťastné a uvolněné. Nebuďte překvapení, když se dítě nebude moci další lekce dočkat. Presentace flash karet perfektně získají pozornost dítěte a jak spolu budete procházet denně další a další kartičky, znalosti vašeho dítěte mohou vzrůstat velmi rychle.

Rapidní učení

Vědecké výzkumy dokazují, že se děti, a zvláště velmi malé děti učí neuvěřitelně rychle. Je to díky tomu, že rané dětství je „obdobím geniality“ díky velmi rychlému rozvoji mozku a dominanci pravé mozkové hemisféry u miminek a malých dětí, která funguje na jiných principech než levá mozková hemisféra. Právě díky velmi rychlé prezentaci obrázků či slovních flash karet se pravá mozková hemisféra aktivuje a děti nasávají nové informace podvědomě, velmi rychle a doslova jako sací  houbičky.

Jak mám flash karty používat s malými dětmi?

Zde jsou některé důležité aspekty úspěšné presentace flash karet, které byste měli vědět:

  • Obrázky/slova/čísla by měla být velká a jasná.
  • Presentace by měla být stručná.
  • Abyste udrželi zájem dítěte, měli byste se snažit vždy skončit dřív, než zájem vašeho dítěte začne upadat.
  • Také byste si měli sami presentaci užívat! Jestliže vás to baví, bude to bavit i vaše dítě a bude chtít spolupracovat i když je pouze pár měsíců staré. Studie dokazují, že malým dětem, které byly učené pomocí flash karet, se vyvíjejí jejich zrak a sluch rychleji než jiným dětem. Protože presentace stimulují vývoj mozku vašeho dítěte, odemknou také onen neuvěřitelný skrytý potenciál!

A jak taková prezentace flash karet může vypadat?

Třeba takhle:

Více podobných výukových prezantací flash-karet (obrázkových a slovních kartiček) je k dipozici pro registrované zde >>.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku  … a nepropásněte žádnou novinku o raném vzdělávání či vzdělávací video pro vaše dítě. Nebo se přidejte se k nám do Facebook skupiny  a inspirujte se, ptejte se, diskutujte s ostatními maminkami, které rané vzdělávání zajímá (stimulace novorozence, znakování batolat, rané učení cizího jazyka, ….)

A pokud se chcete dozvědet více o tom, proč a jak flashkarty s malými dětmi pro stimulaci jejich mozku používat, podívejte se na tři zdarma videa rychlokurzu rané stimulace >>

Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.