Jak jsem začala podnikat při mateřské. A jak můžete i vy…

O podnikání z domu jsem přemýšlela od okamžiku, kdy se mi narodila moje starší dcera před 13 lety. Věděla jsem, že děti a rodina jsou najednou moje priorita, i když před jejich narozením jsem měla velké plány ohledně kariéry a seberealizace. Věděla jsem, že se jim chci naplno věnovat a dát jim tak možnost co nejlepšího startu do života. Dát jim co nejvíc své lásky, pozornosti, času a energie, dokud to potřebují a ještě o to stojí.

Ale nikdy jsem nepodnikla žádné konkrétní kroky, abych svůj sen -podnikání z domu – zrealizovala. Čím to bylo? Měla jsem málo sebevědomí? Neměla jsem nápad, v čem podnikat? Myslím že ani jedno nebylo důvodem. Hlavní důvod byl ten, že jsem o podnikání na internetu nic nevěděla. Netušila jsem, jak si udělat a editovat webové stránky, v té době jsem ještě nepoužívala ani Facebook. Nedovedla jsem si představit, co všechno to obnáší a jak se to dělá. A tak bylo jednodušší a pohodlnější nechat věci tak, jak byly.

Ale osud mě donutil. Opustil mě manžel, protože se zamiloval do mé kamarádky, a já zůstala se dvěma malými dětmi sama. Samoživitelka na mateřské. Začala jsem s myšlenkou podnikání z domu koketovat víc a víc a jelikož jsem měla v plánu podnikat v oboru rané stimulace malých dětí formou stimulačních her, znakování, začala jsem překládat články z angličtiny na toto téma.

Důležitý mezník byl ten, že mi nevzali mladší dcerku do školky, protože se narodila v listopadu a školky přednostně braly děti, které již byly v září tříleté. Já samoživitelka, s dítětem doma, s minimálním rodičovským příspěvkem. Do práce jsem jít nemohla, protože jsem neměla pro malou dcerku hlídání. Věděla jsem, že musím něco udělat, abych zabezpečila rodinu.

Nic se neděje náhodou. Do “cesty” mi přišly online informační kurzy o online podnikání. Šla jsem do toho a zaplatila si je. Absolvovala jsem placené kurzy Email Academy, Milionové imperium, kurzy o FB reklamě a chatbotech, a další. A poslouchala návody a uváděla jednotlivé kroky do praxe. A zjistila jsem, že když mi to někdo vysvětlí, o co v tom online podnikání jde, není to ani tak těžké, jak jsem si myslela. Sice mě to stálo nějaké tisíce, ale konečně jsem se pohnula z místa a vytvořila své první webové stránky díky tomu, že na trhu jsou možnosti, jak si je může vytvořit úplný lajk bez znalosti programování. A udělala jsem svůj první online produkt Malování s básničkou a prodala první sady.

Dnes již několikátým rokem pracuji z domu, mám své online podnikání, dělám, co mě baví, a v čase, kdy mi to vyhovuje, a hlavně mám čas věnovat se svým dětem a teď už i nové rodině.

A přála bych to každé ženě, která touží po něčem podobném, a jen nemá odvahu k tomu udělat ten první krok kvůli neznalosti.

Během mateřské/rodičovské dovolené je ideální čas na začátek podnikání

Zdá se to zvláštní, ale je to díky tomu, že podnikání na mateřské nebo rodičovské dovolené vás první rok téměř nic nestojí. Teda kromě tisícovky za živnostenský list. Pro maminku pečující o své dítko je totiž podnikání při mateřské či rodičovské vedlejší výdělečnou činností a z toho plyne velká výhoda: V prvním roce neplatíte žádné zálohy na sociální ani zdravotní pojištění.

Po podání svého prvního daňového přiznání zjistíte, jestli budete na pojistném něco doplácet či nikoliv – pokud bude v roce 2019 Váš zisk do 78 476 Kč – nedoplácíte nic a další rok opět neplatíte žádné zálohy na sociální. U zdravotního platíte podle výdělku, ale máte možnost si částku výrazně snížit tím, že na zdravotní pojišťovně vyplníte, se staráte o malé děti. A ještě za určitých okolností při ne příliš vysokých příjmech můžete místo zaplacené daně z příjmu získat daňový bonus za děti, o které se staráte.

A pokud vám podnikání nevyjde nebo vás to nebude bavit, prostě jen živnosťák zrušíte :-). Ale co když se vám dařit bude….. ?

Výjimečná příležitost pro všechny

Takže pro začátek podnikání je doba na mateřské/rodičovské dovolené ideální čas. A teď mají všechny maminky, které by také chtěly při mateřské začít podnikat a nemají potřebné informace, navíc výjimečnou příležitost. Nemusíte platit za informace o online podnikání tisíce, jako jsem před lety musela zaplatit já. Teď je výjimečná příležitost, kdy můžete využít speciální akce, díky které se ZDARMA dozvíte vše o online podnikání a o tom, jak začít podnikat na internetu. V oboru, který vás zajímá. Možností je opravdu spoustu a každý si vybere.

Kniha “Z nuly na milion” – neobvyklé strategie, jak vydělat na internetu milion a víc…

Pavel Říha, pro mě jinak obyčejný “kluk”, kterého bych si v davu nevšimla, začínal taky jako já od nuly, ale teď je známý a uznávaný odborník v oboru online podnikání a vydělávání na internetu.

Do konce dubna rozdává Pavel Říha ZDARMA svůj podnikatelský bestseler
“Z nuly na milion”, který je praktickým návodem pro začínající online podnikatele. Jen do 18.4., pak zas bude kniha v jeho e-shopu za 389 Kč.

Ukazuje v ní, že je opravdu možné věnovat se a uživit se tím, co člověka opravdu baví. Že se koníček může stát hlavní pracovní náplní. Kniha tedy obsahuje konkrétní návody, jakým způsobem je možné v dnešní době podnikat na internetu. Jsou tam popsány důležité kroky, které je potřeba udělat, je to tam i logicky zdůvodněno včetně konkrétních příkladů. Učí využít sílu internetu a moderních aplikací ve svůj prospěch a samozřejmě také ve prospěch ostatních, kterým nabízené informace nebo výrobky nějakou pomůžou.

Zdarma kniha “Z nuly na milion” skvělá pro všechny, kteří chtějí nebo už podnikají na internetu. Určitě si ji stáhněte , pokud:

  • Začínáte (anebo jste začali) podnikání z nuly, stejně jako autor.
  • Chcete se naučit využívat sílu internetu a moderní technologie ve svůj prospěch (a dosáhnout finanční i časové svobody).
  • Zaměstnání není pro vás, pracujete rádi kdykoliv a odkudkoliv, sami nebo v malém týmu.
  • Toužíte vydělávat něčím, co vás baví a zároveň dává smysl.
  • Nevlastníte velkou firmu a nemáte na účtě miliony (a nejspíš velkou firmu ani řídit nechcete).
  • Odmítáte běhat jako křeček v kolotoči a chcete raději vytvořit svůj online stroj na peníze.
  • Sníte o svobodném životním stylu, který vám umožní cestovat a možná už příští zimu strávit v Thajsku na pláži (nebo celé léto na chatě a v lese s rodinou).

Na druhou stranu ale kniha NENÍ o tom, že zbohatnete rychle doslova přes noc.. Rozhodně nestačí knihu jednou přečíst a mít pocit, že víte všechno a začnete hned vydělávat.

Pokud si knihu stáhnete zdarma (necháte poslat na email), nabídne se vám možnost získat tuto knihu v tištěné papírové podobě, kterou vám za 1 Kč pošlou domů (i bez poštovného). A k tomu získáte přístup do Klubu Pavla Říhy na zkušební 1 měsíc. Po celý jeden měsíc vám bude za tuto 1 Kč k dispozici jeho online kurz Z nuly na milion a spoustu dalších videí o tom, jak podnikat na internetu. Můžete se ale rozhodnout členství v klubu nevyužít a členství zrušíte (pouze jednoduchý klik na jedno tlačítko v členské sekci Klubu, do kterého získáte přihlašovací údaje) a žádné další peníze vás to stát nebude. Ale to, co se dozvíte o online podnikání v Klubu za ten měsíc, už vám nikdo nevezme. Nic nemůžete ztratit, jen získat :-).

ZDARMA 40 BÁSNIČEK S MALOVÁNÍM

A abych všechny maminky, které touží začít podnikat z domu podpořila, nabízím vám speciální bonusový dárek za to, když si knihu za 1 Kč necháte poslat domů a získáte přístup do Klubu Pavla Říhy na jeden měsíc: získáte všech 40 básniček s malováním ode mě ZDARMA. Napište mi pak a já vám dám přístup. A pokud budete chtít, můžeme zůstat v kontaktu, abychom mohly konzultovat, jak se vám v online podnikání daří a zda vám mohu já nějak pomoci.


Pokud vás téma online podnikání z domu zajímá, zvu vás také na 

ONLINE SUMMIT O PODNIKÁNÍ NA INTERNETU

který bude probíhat od středy 1.5.2019 každý den od 17 hodiny.

15 online milionářů odhalí svou roční strategii, jak by začínali od nuly, kdyby teď o vše přišly. Všechna živá vysílání budou zdarma.

A jako BONUS vás čeká 15 mini-rozhovorů s online podnikateli, kteří se na cestu vydali před nedávnem a už teď mají nadprůměrné výsledky!

Všechna videa unikátní online konference můžete sledovat z pohodlí vašeho domova. Stačí se jen zaregistrovat >>.

Ing. Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.