Malování s básničkou zdarma: balíčky obsahují básničku s obrázky jako kroky malování, zvuk básničky ke stažení a video-návod krok za krokem >>

Jak vyhrát boj s nosní odsávačkou

Víte, jaká věc z dětské výbavičky je nejvíc kontroverzní? Ani dudlík, ani vibrační lehátko, ale nosní odsávačka. Ta malá plastová trubička, co vyvolává tolik nadšení a hrůzy zároveň. Jedni rodiče ji mají za nejlepší vynález na světě, druhým se její používání příčí. Jestli s ní máte vlastní zkušenost, sami víte, jak náročné odsávání může být…

Dítě se svíjí, řve jako na lesy, kope kolem sebe, zatímco zoufalá máma se mu snaží dostat trubičkou do nosu. A jak ho drží násilím přimáčklé na zádech, říká do toho:

Ale no tak, to přece nic není. Uleví se ti…

Přitom má sama slzy na krajíčku.

Docela síla, když si člověk tu situaci představí, co?

Ale tohle se svým děťátkem zažívat nemusíte. Nemusíte panikařit už při představě, že „jdete zase na to“. Nemusíte vymýšlet, jak dítě rychle zabavit, aby nespustilo řev. Nemusíte se cítit provinile, když na vás pak kouká jako na největšího zrádce.

Za to přece žádná vysátá nudle nestojí, nebo jo?

Jestli kývete, ale nemáte tušení, jak se dá malému marodovi ulevit v klidu, bez slziček, tady jsou pro vás 3 jednoduché kroky.

Pomůžou vám při odsávání, ale třeba i stříhání nehtů nebo čištění zoubků. Zjistíte, jak tyhle situace zvládnout a neztratit přitom ani kousek dětské důvěry.

 

Jak vyhrát boj s nosní odsávačkou: Nemusí to být mučení

„Vztekání, kopání, řev… to dělají všechny děti u odsávání.“ Ale vaše děťátko nemusí. Zjistěte, jak na to.
 
Vaše dítě má rýmu a vy mu chcete ulevit. Pořídíte tu nejlepší odsávačku hlenů, kterou vám doporučili, nejlíp tu na vysavač, a jdete na to. Ale dítě pláče, nechce, brání se. A vám je z toho pomalu taky do breku. Co teď?

Bylo to šílené. Držela jsem malému hlavu mezi stehny, manžel držel ruce, abych ho mohla vůbec odsát, a malý řval, že mi ho bylo líto, ale museli jsme. Neexistuje jiné řešení než tohle mučení??

Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.