Kam kurz Nevýchovy posunul mě a můj vztah s dětmi

O mém příběhu, jak jsem se rozhodla koupit si kurz Nevýchovy, si můžete přečíst ZDE >>Teď s odstupem času musím potvrdit, že koupě kurzu Nevýchovy byla opravdu nejlepší investice v mém životě.

Množství uvědomění si a množství „aha“ při sledování videí kurzu Nevýchovy, při zážitkových audiích i při plnění úkolů bylo obrovské. Do té doby jsem byla přesvědčená, že většinu výchovy zvládám a hlavně praktikuju dobře. Naštěstí jsem relativně brzo zjistila, že přestože jsem partnerství s dětmi vždy uznávala a snažila se prosazovat, a že přestože jsem měla pocit, že děti respektuji jako partnery, bylo to pouze partnerství vyznávané slovy, ale v praxi jsem ho dost často popírala.

dialogo-familiar
ventajas-zonalibreUvědomila jsem si, že dost často jsem dětem předkládala to, co po nich chci, že jsem jim to prostě jen oznámila. A byla jsem spokojená, jak spolu pěkně komunikujeme 🙂
. Teď už se snažíme s dětmi celou situaci probrat i z jejich hlediska, také mi samy říkají, jak to chtějí ony, abychom došli ke společnému cíli a byli jsme všichni spokojení. Teď už uzavíráme opravdové dohody a společně stanovujeme pravidla a následky.


ventajas-zonalibreDost často jsme používali kompromisy. Nikdy mě nenapadlo, že to není ta správná cesta. Nikdy mě totiž nenapadlo, že vlastně u kompromisů musí pokaždé jedna strana něco obětovat a udělat ústupek. Teď už se snažíme neřešit konflikty pomocí kompromisů, ale společně najít řešení, na jehož konci je výhra na obou stranách.


ventajas-zonalibreVždy jsem s dětmi hodně komunikovala, ale vůbec jsem netušila, jako hodně jsem moralizovala. Připadalo mi normální a vlastně prospěšné učit děti, co je a co není správné. Jenže nikdo z nás není soudce, aby o tom rozhodoval. Teď už jsem se naučila dětem vše říkat z mého pohledu – komentovat situace jako že co já si myslím, jak já to vnímám, co mě se líbí a co ne a co bych chtěla a potřebovala.


ventajas-zonalibreVždy jsem měla pocit, že se ke svým dětem chovám s úctou a respektem. Ale přišla jsem na to, že v mnohých případech k nim přistupuju z nadřazené pozice a uplatňuju svou moc, především při zákazech (i když to byl jen následek jejich špatného chování). Moc mi pomohlo pokoušet se ke svým dětem chovat tak, jako by to byla moje kamarádka u nás na návštěvě. 
🙂


ventajas-zonalibreNaučila jsem se mnohem častěji dávat přednost vztahu s dětmi před vyřešením konkrétních problémových situací v daný moment. Prostě cítím, že vztah s dítětem je pro mě vždy nejdůležitější. No a ty problémové situace spolu vyřešíme koncepčně jindy, společnou diskusí s nějakou dohodou na konci. Mám mnohem méně často výčitky svědomí, že jsem situaci zbytečně hrotila a jsem vděčná, že umím lépe dětem naslouchat a porozumět důvodům jejich chování. Věřím totiž, že téměř každá nepříjemná scéna dítěte je vlastně voláním o pomoc.


ventajas-zonalibreA uvědomila jsem si, jak často jsem se snažila děti přimět a přesvědčit. K čemukoliv a o čemkoliv. Teď už umím mnohem lépe porozumět jim a pochopit je. Všechno, co dělají, říkají a jak se chovají, vše má nějaký důvod.


ventajas-zonalibreNevýchova mi také dodala obrovskou jistotu v mém rodičovském přístupu týkající se volnosti dětí v jejich rozhodování o trávení svého volného času a svých koníčcích. Tento můj přístup byl velmi často kritizován z různých stran. Přesvědčovali mě, že „
Já, dospělý, vím lépe než Ty, dítě, co je pro Tebe dobré“.  Vždy jsem cítila, že dítěti by měla být dána možnost ovlivňovat svůj život. A díky kurzu jsem v tom získala větší sebejistotu. Spolu se svobodou rozhodování dávám dceři i takovou zodpovědnost ohledně jejích koníčků, kterou už zvládne nést, a zároveň jsem jí oporou, pokud ji potřebuje nebo si mou pomoc vyžádá. A samozřejmě ji nechávám pocítit přirozené důsledky jejích rozhodnutí a jejího chování.

Happy familyventajas-zonalibreA v neposlední řadě už nejenom vím, že uhoněná a vystresovaná matka nemůže vychovat spokojené a šťastné dítě, ale konečně už to i umím naplno žít. Umím se na věci dívat víc s nadhledem, předat zodpovědnost, umím v sobě najít to hravé dítě a s dětmi dovádět a řehtat se, umím si ale také najít čas pro sebe a umím si odpočinout. A mateřství si nevýslovně užívám.

A moje starší dcerka mi velmi často říká: „Maminko, miluju tě. Ty jsi ta nejlepší maminka na světe!“

Děkuju Nevýchovo! Za všechny změny, které jsem díky tobě udělala ve svém životě a v životě svých dětí a své rodiny!

————————————————————-

Kurz Nevýchovy (a k tomu bonus zdarma 40 básniček s malováním)

Pokud už Nevýchovu jako já znáte a jejich zdarma články, videa a webináře sledujete a také chcete jít víc do hloubky, můžete získat placený kompletní kurz Nevýchovy s bonusy pro výchovu mladších nebo starších děti) a k tomu ještě (jako bonus od webu bystredeti.cz) zdarma 40 básniček s malováním 🙂 Nic neriskutete, Nevýchova nabízí garanci vrácení peněz, pokud po vyzkoušení kurzu do 14 dní zjistíte, že vám nevyhovuje. A básničky s malováním vám zůstanou od nás jako poděkování, že jste kurz vyzkoušeli. Takže nemůžete nic ztratit, jen získat!!!

Možná o tom, že byste si koupili kurz Nevýchovy, přemýšlíte už nějakou dobu, ale stále váháte a nejste si jistí, zda to bude stát za ty peníze…

Přečtěte si o tom, co je to online kurz a v čem vidím jeho výhody oproti klasickým seminářům, kdy a proč jsem se rozhodla koupit si kurz Nevýchovy jákam kurz Nevýchovy posunul mě osobně a můj vztah s mými dětmi. A také odpovědi na spoustu dalších otázek, které můžete mít :).

Tlačítko placený kurz s bonusy a garancí

Zdarma rodičovský seriál

VýstřižekPokud ještě Nevýchovu příliš neznáte a chcete ji lépe poznat, začněte zdarma rodičovským seriálem!Tlačítko rychlokurzu zdarma

Přečtěte si také:

FB banner

Ing. Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.