Naučte se kreslení pravou hemisférou (lekce zdarma)

Chcete se naučit vidět, co jste dosud nevnímali a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že je možné nakreslit? Chcete se naučit kreslit profil, autoportrét i portrét ženy, muže i dítěte včetně všech detailů obličeje očí, uší, nosu i rtů a detailu vlasů? Chcete se naučit zapojit při kreslení svou tvořivost a intuici? Chcete se naučit kreslit pravou hemisférou mozku?

Kurz kreslení pravou hemisférou konečně přináší návod, jak úžasně urychlit naše vidění, chápání souvislostí a docílit schopnosti kreslit. V kurzu se zaměříme na kreslení podle skutečnosti, přesně tak, jak se učí studenti na výtvarných školách. Nebudeme se omezovat na pouhé kreslení podle fotografií, které se v podobných typech kurzů vyučuje.

Video

Koupit kurz a výhody

Původní metoda kreslení pravou hemisférou je opravdové kreslení podle skutečnosti s prostorovou perspektivou. Metodika vychází z kurzů americké profesorky umění Betty Edwardsové, která se mnoho let zabývala zapojením pravé hemisféry při tvorbě. Mezi levou a pravou mozkovou hemisférou je zásadní rozdíl.

Levou polovinou mozku například počítáme nebo mluvíme a je zde uložena logika, systémy a schematická řešení. Právě proto často kreslíme pouhá schémata jedním tahem typu prasátko, domeček či stromeček a domníváme se, že dar kreslit nám nebyl dán do vínku. Pomocí metody kreslení pravou mozkovou hemisférou se ale můžeme naučit kreslit všichni.

Ti, co už kreslit někdy zkoušeli, dobře ví, že například nakreslit správně ruce, je to nejtěžší. A i na to vám poradíme ty nejlepší návody, triky a fígle. Umíme-li postup, známe způsob jak postupovat krok po kroku, je to již jen věc cviku a opakování.

V kurzu kreslení pravou hemisférou přesuneme pozornost do pravé hemisféry, kde je uloženo prostorové vnímání. Zde jsou uložena centra pro kreativitu a intuici. A právě kreslení je jedna ze skvělých možností, jak rozvinout tyto schopnosti.

Harmonicky začneme rozvíjet obě hemisféry propojující systematické myšlení s kreativitou, pomocí tvořivé kresby a míchání barev. Metoda kreslení pravou hemisférou je způsobem sebevyjádření a cestou k poznání sebe sama.

V pravé polovině mozku jsou uložena centra pro intuitivní a holistické vnímání, která můžeme rozvíjet nejen kreslením, ale i tancem, hrou na hudební nástroj a zpěvem. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou může být začátkem vašeho nového stylu života plného kreativity a nových aktivit.

Kreslení-1  Kreslení-2  Kreslení-3  Kreslení-4  Kreslení-5  Kreslení-6  Kreslení-7  Kreslení-8  Kreslení-9  Kreslení-10  Kreslení-11  Kreslení-12  Kreslení-13

V kurzu kreslení pravou hemisférou se dozvíme jak kreslit správně podle skutečnosti:

  • základy kreslení – pomeranč a židle
  • detailní kresba ruky
  • základní kresba obličeje
  • kresba rysů obličeje a jejich vyladění a dokončení
  • detaily obličeje – oči, uši, nos i rty
  • detailní kreslení vlasů
  • kreslení profilu
  • kresba portrétu a autoportrét

O lektorovi:

Lektor  MgA. Petra Cibulková – Výtvarnice

“Naučte se kreslit se mnou. Proč? Profesionální kresbě a malbě se věnuji 25 let a zhruba polovinu té doby učím kreslení a další výtvarné techniky. Jsem schopná nakreslit to, co vidím, a jsem schopná naučit to i vás. Vidět, co jste dosud nevnímali a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že nakreslit možné je. Těším se na vás.”

Tlačítko vstoupit do kurzu zdarma s šipkou - počet účastníkůLekce kurzu:

1 – Pomůcky – 18:44
2 – Ruka – 35:01
3 – Pomeranč – 38:38
4 – Představení placené části – 02:51
5 – Kresba obličeje – 16:07
6 – Základní rysy obličeje – 21:33
7 – Detaily obličeje – 44:50
8 – Kreslíme vlasy – 23:38
9 – Autoportrét – 34:34
10 – BONUS – Jak nakreslit profil – 33:48
11 – BONUS – Kreslíme židli – 34:06
 tlačítko bez šipky a bez počtu
Ing. Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.