Jak se postarat o dítě, když jsem nemocná

Pravděpodobně to znáte – ten den, kdy se vzbudíte, v krku máte knedlík a tělu se ani nechce zvednout. Do prčic, viróza. Člověk by nejradši zalezl zpátky do peřin a svůj denní program omezil na uvaření konvice s čajem. Jenže o to dítě se přece musí někdo postarat. A žádná zázračná pilule, co z vás udělá svěží mamku nebo tátu, po ruce není.

Ach jo, jak to spolu dneska zvládneme, když mám co dělat se sebou? Z bolavého krku je hned problém jako hora, jakmile máte doma rozjetého mrňouse, co? Ale nebojte, nejste v tom sami.

Tahle máma tříleté holčičky chytila s prvním bacilem taky paniku. Jestli uvaří, jak malou Jáju oblíkne a jestli to s ní dcerka celý den doma vůbec vydrží.

Jenže Jája překvapila. Tolik mámě pomohla, že ta byla nakonec za těch pár dnů v horečkách vděčná. A litovala, že některé úžasné schopnosti svojí holčičky neviděla už předtím.

Dnešní článek pro vás napsala, abyste je u svých dětí dokázali vidět dřív, než lehnete s chřipkou 🙂

Tak příjemné čtení 🙂

„Jájinko, víš, co? Zůstanem dneska ještě v pyžamku. Jsem nemocná, víš. Pustím ti jednu pohádku, jo?“ řekla jsem jí. No co, oblíknem se za chvíli. Pouštím šmouly a pak ještě na minutku klimbnu na gauči. Nemám sílu něco řešit.

Když otevřu oči, Jája nikde.  

„Jájo?“

Ing. Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.