Malování s básničkou zdarma: balíčky obsahují básničku s obrázky jako kroky malování, zvuk básničky ke stažení a video-návod krok za krokem >>

Proč „jen“ školní angličtina nestačí?

Patří vaše dítě mezi drtivou většinu českých školáků, kteří se anglicky nedomluví? I když spousta rodičů, za tenhle „nedostatek“ kritizuje školu – není to kritika úplně oprávněná. Situace na různých školách je různá, někde chybí kvalifikovaní učitelé, jinde jsou učitelé s kvalifikací, kteří nedokáží žáky zaujmout a používají zastaralé metody, ale i tam, kde mají dobré učitele se zábavnou metodikou, žáci na tom nejsou v angličtině o tolik lépe.

V Česku je naprostou výjimkou, že by dítě na konci základní školy mělo jen díky školní angličtině funkční znalost angličtiny slovem i písmem tak skvělou, že by dosáhlo na konci školní docházky dokonce maturitní úrovně angličtiny, tak jak se to vyžaduje při vstupu na vysokou školu (úroveň B2), tak jako tomu bývá v některých zemích kolem nás. Dokonce se v nedávných testech ukázalo, že téměř polovina českých žáků nedosahuje ani minimální znalosti dané osnovami na úrovni A2!

Tak kde je tedy chyba? Chcete se přečíst víc o tom, jak připravit mozek na angličtinu?

Žáci nemají dostatečnou slovní zásobu, nemají zvládnutou gramatiku a bojí se mluvit. První dva nedostatky se dají odstranit pomocí kvalitní metody, která se přizpůsobuje studentovi a učí ho slovíčka i gramatiku tak, jako by to byla jeho mateřština (více tohle rozebereme níže). Třetí nedostatek lze odstranit konverzačními hodinami, kde je vše v angličtině a je to zábava. Učitel s dětmi mluví jen anglicky a pokud žák něčemu nerozumí, vysvětlí mu to pomocí jednodušších slov nebo to „zahraje“. Během krátké doby děti získávají sebevědomí a konverzace je začne bavit. Samozřejmě ke konverzaci je také potřeba slovní zásoba a gramatika, takže na sebe vše musí navazovat. A přesně takhle to je v kroužcích angličtiny s podporou programu SciLearn English.

Jste rodiče, kterým na angličtině vašich dětí opravdu záleží?

Jste rodič, který ví, že se nelze spoléhat jen na povinné hodiny angličtiny ve školách při běžné výuce?

Tak pojďme dětem umožnit rozvíjet se v angličtině nad rámec běžné školní výuky. Pojďme dětem umožnit učit se až 4x rychleji díky aplikaci poznatků neurověd!

SciLearn English totiž pořádá kroužky angličtiny ve škole s lektorem a prací žáků doma s unikátním programem na výuku angličtiny SciLearn English.

Děti navštěvují 1x týdně kroužek angličtiny s vyškoleným lektorem ve své škole (nemusíte je na kroužek vozit a čekat na ně!) a doma pracuje 3x týdně v programu podobnému počítačové hře (30 nebo 50 minut, podle věku a zájmu dítěte).

Takhle kombinace rychle posunuje děti v angličtině dopředu, často za jeden školní rok zvládnou to, co jiní za 3-4 roky!

Program si můžete zdarma vyzkoušet.

Kroužek angličtiny SciLearn English a blended learning

Žáci budou kromě domácí práce s programem docházet na kroužek angličtiny ve škole s lektorem jednou týdně. Vyškolený lektor má k dispozici materiály, kterými zpestřuje hodiny a pomáhá žákům trénovat angličtinu zábavným způsobem. Hodiny angličtiny na kroužku se tak stávají zajímavější pro žáky i učitele, neboť žáci se díky kombinaci učení v hodinách a doma na počítači mnohonásobně rychleji zlepšují.

V testech na české škole, kde žáci program využívají, se 73% studentů zlepšilo o celou úroveň CEFR za 9 měsíců. Je to pokrok, který se očekává za 3-4 roky školní angličtiny, ale téměř polovina českých žáků ho nedosáhne.

Hledají se lektoři pro kroužky!

Pokud jste rodič a chcete, aby byl tento kroužek angličtiny i v nabídce vaší základní školy, můžete tomu napomoci tím, že pomůžete najít vhodného lektora, který by měl zájem kroužek vést. Vhodným lektorem může být učitel angličtiny ve škole, nebo jakýkoliv soukromý lektor, který umí zaujmout školní děti a chce se učit novým metodám. Lektoři budou vyškoleni zdarma. Pokud o někom takovém víte, pošlete mu odkaz na stránku Hledáme lektory.

Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.