Malování s básničkou zdarma: balíčky obsahují básničku s obrázky jako kroky malování, zvuk básničky ke stažení a video-návod krok za krokem >>

Tři kroky, jak uspávat dítě

Už jste z toho nejspíš pořádně utahaná… Za svoje dítě byste dýchala, ale někdy možná večer hledáte „knoflík”, kterým by ho třeba šlo vypnout. 🙂  Nevíte, co dělat, když uspávání trvá věčnost, vaše dítko nespí a vy už z toho začínáte mít stres. Zjistěte, jak to změnit!

Nejdřív si to představte:

Představte si, jak tam spolu ležíte a Vy mu zpíváte už patnáctou písničku a začínáte cítit, že už Vás to vytáčí. Milujete ho nade všecko, ale strávila jste s ním celý den – a jediné, co teď chcete, je, aby usnulo. Jenomže dál zpíváte nebo ho hladíte po zádech, snažíte se tam s ním v klidu ležet, ale uvnitř už cítíte pnutí a stupňuje se to. Myslíte, že dítě usne, protože používáte ty správné uspávací rituály – ukolébavky, hlazení, tulení… Ale nic, nespí, kroutí se, leze po Vás, tahá Vás za vlasy, sahá Vám do očí a není vůbec v klidu.

A představte si teď, že jste to maličké dítě. Máte malé tělo, malé pyžamko a ležíte tu se svou velkou mámou. Tulíte se spolu. Máma brouká nebo Vás hladí po zádech, ale Vy cítíte, jak je u toho nervozní. Už vás vůbec neuklidňuje, jak vás hladí, protože cítíte z její ruky napětí. Máma není v pohodě, to víte jistě, ale zpívá dál „spinká a spí, mravenec lesní“ jako by nic, takže se v tom moc nevyznáte. A tak jste nervozní spolu s ní a stupňuje se to. Vůbec Vám nejde usnout, ani když už potřebujete spát…

Potřebujete zjistit, co dělat a jak s malým dítětem komunikovat tak, že ho půjde v pohodě uspat i bez tlačítka OFF? 🙂 Ano, zní to trochu jako sci-fi, zvlášť jestli jste tím doteď trávila spoustu času, vyzkoušela všechno, a nic nezabralo.

 Chcete znát 3 kroky, jak uspávat dítě bez stresu a nestrávit tím celý večer?

Stáhněte si průvodce zde >>> Objevíte v něm 2 nejčastější příčiny, proč uspávání trvá věčnost, a naučíte se 3 kroky, které můžete okamžitě použít, aby se vám uspávání začalo dařit a měli jste konečně večer čas i pro sebe. Celého Průvodce pro vás Nevýchova připravila zdarma.

Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.