Malování s básničkou zdarma: balíčky obsahují básničku s obrázky jako kroky malování, zvuk básničky ke stažení a video-návod krok za krokem >>

Vánoční básničky jako inspirace

Pokud to nezvládneme „jinak“, o vánocích můžeme být ve shonu a stresu díky tlakům z venku, jak by to mělo vše o vánocích vypadat a jak by mělo být vše připravené a jak by vše mělo probíhat. 🙂 A CO NAŠE DĚTI? Skutečně jsou pro ně vánoce kouzelné, když jsme my, jejich mámy a tátové, uštvaní a nervózní? Co kdybychom to letos zkusili trochu jinak? Ptáte se jak?

Já se již léta řídím heslem – Nic nemusí být perfektní. Důležitá je pohoda, důležité je, že jsme a něco děláme spolu se svými blízkými, že si u toho povídáme, že nám je spolu dobře a že z naší společné snahy pak vzniknou krásné zážitky a vzpomínky. To důležité je těšení se na vánoční svátky, dýchání atmosféry, kdy si jsou všichni k sobě blíž,  užívání si společných chvil a odpouštění si, co se nepovedlo.

Ale neméně důležité je (nejen o vánocích!) naslouchat svým dětem, věnovat jim svou pozornost a svůj čas. Zkuste to! Ptejte se jich, kam chtějí jít, co chtějí vyrábět nebo s čím by rádi pomohly. Dejte na jejich přání a věnujte jim čas. Je to pro ně mnohem důležitější než nová panenka nebo nové auto pod stromečkem.

Vánoční básničky jako inspirace, jak s dětmi prožít krásné vánoce

A zde je pár zimních a vánočních básniček pro inspiraci, jak prožít letošní vánoce s vašimi dětmi :-). Cukroví pečte s dětmi, bude je to moc bavit, když vám budou moci pomáhat. Jděte s dětmi ven a obdivujte zimní přírodu, nasypte zrní ptáčkům a pokud to „paní Zima“ umožní, postavte s nimi sněhuláka nebo jezděte na bobech či na saních. A když sníh nebude, pořád si můžete s dětmi doma sněhové vločky vyrobit alespoň z papíru 🙂 Nebo nějakou vánoční ozdobu. A také si nezapomeňte s dětmi vyrobit Betlém a zazpívat si u něho nějaké koledy. Stejně jako nezapomeňte na vánoční zvyky – rozkrojení jablíčka, házení bačkorou, pouštění lodiček nebo lití olova. 🙂 Prostě užívejte si společný čas a buďte spolu šťastní. A nezapomeňte se čas od času zastavit, podívat se kolem sebe … poděkujte a buďte vděční. Za to, co je „teď“. To ve vašem srdci udělá divy. 

Betlém

Říkanka pro BD

Sáně

Sněhové vločky

Zima a ptáčci

 

Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.