Vánoční básničky jako inspirace

Pokud to nezvládneme “jinak”, o vánocích můžeme být ve shonu a stresu díky tlakům z venku, jak by to mělo vše o vánocích vypadat a jak by mělo být vše připravené a jak by vše mělo probíhat. 🙂 A CO NAŠE DĚTI? Skutečně jsou pro ně vánoce kouzelné, když jsme my, jejich mámy a tátové, uštvaní a nervózní? Co kdybychom to letos zkusili trochu jinak? Ptáte se jak?

Closeup Portrait Angry child, Boy Screaming finger pointing up, demanding justice isolated grey wall background. Negative human Emotions, Facial Expressions, body language, attitude, perception

vánoční stromečekJá se již léta řídím heslem – Nic nemusí být perfektní. Důležitá je pohoda, důležité je, že jsme a něco děláme spolu se svými blízkými, že si u toho povídáme, že nám je spolu dobře a že z naší společné snahy pak vzniknou krásné zážitky a vzpomínky. To důležité je těšení se na vánoční svátky, dýchání atmosféry, kdy si jsou všichni k sobě blíž,  užívání si společných chvil a odpouštění si, co se nepovedlo.

christmas-happy-family-mother-and-kid-660x400-compressedAle neméně důležité je (nejen o vánocích!) naslouchat svým dětem, věnovat jim svou pozornost a svůj čas. Zkuste to! Ptejte se jich, kam chtějí jít, co chtějí vyrábět nebo s čím by rádi pomohly. Dejte na jejich přání a věnujte jim čas. Je to pro ně mnohem důležitější než nová panenka nebo nové auto pod stromečkem.

Vánoční básničky jako inspirace, jak s dětmi prožít krásné vánoce

A zde je pár zimních a vánočních básniček pro inspiraci, jak prožít letošní vánoce s vašimi dětmi :-). Cukroví pečte s dětmi, bude je to moc bavit, když vám budou moci pomáhat. Jděte s dětmi ven a obdivujte zimní přírodu, nasypte zrní ptáčkům a pokud to “paní Zima” umožní, postavte s nimi sněhuláka nebo jezděte na bobech či na saních. A když sníh nebude, pořád si můžete s dětmi doma sněhové vločky vyrobit alespoň z papíru 🙂 Nebo nějakou vánoční ozdobu. A také si nezapomeňte s dětmi vyrobit Betlém a zazpívat si u něho nějaké koledy. Stejně jako nezapomeňte na vánoční zvyky – rozkrojení jablíčka, házení bačkorou, pouštění lodiček nebo lití olova. 🙂

Prostě užívejte si společný čas a buďte spolu šťastní. A nezapomeňte se čas od času zastavit, podívat se kolem sebe … poděkujte a buďte vděční. Za to, co je “teď”. To ve vašem srdci udělá divy.  

Betlém

Cukroví

Těším se na vánoce

Vánoční stromeček

Říkanka pro BD

Sáně

Sněhové vločky

Zima a ptáčci

 – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . –

Vánoční online workshop zdarma

VýstřižekSvoje rady ohledně vánoc chce přidat i Katka Králová z Nevýchovy… Pokud si je chcete poslechnout, přihlaste se  zde >> na online workshop Nevýchovy, který proběhne v úterý  12. 12. 2017 v 8 hodin ráno (a ze Přihlásit se teďzáznamu pak celý den až do půlnoci. 

 

 A s čím vám Katka na workshopu pomůže?

1. Objevíte způsob, jak si ulevit od předvánoční honičky – a navíc tím děti naučit být za sebe zodpovědné

2. Přijdete na to, jaké skryté poselství pro život dětem o Vánocích nechtěně předáváte

3. Stihnete jim pod stromeček přibalit neviditelný dárek snů, kterým je nemůžete rozmazlit

4. Připravíte jim letos ty nejhezčí Vánoce a stačíte si to s nimi konečně i pořádně užít

Nevíte, co je to online workshop?

Nikdy jste nebyli na online workshopu a nevíte, jak to funguje? Je to jednoduché: Celý workshop můžete sledovat přes internet ze svého počítače. V den vysílání vám mailem pošleme odkaz, na kterém se k workshopu připojíte. Není potřeba nic instalovat ani stahovat. Nikde nic neplatíte, online workshop jsme pro vás připravili zdarma. Stačí si teď zamluvit svoje místo.  Záznam opět poběží celý den až do půlnoci.

– . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . –

dárek, děti, maminka, rodiče, dárky pro ženy, vánoční dárky pro ženy, vánoční dárek pro manželku

Už jste si řekli Ježíškovi o svůj dárek? Ještě ne? Tak si mu řekněte o kurz Výchova Nevýchovou zde>> !!! 🙂

Bude to ten správný dárek – 5 převratných týdnů, které vám pomůžou zařídit doma klid a pohodu i po Vánocích.

Kurz jako dárek k vánocůmTento online kurz trvá 5 týdnů, během kterých se naučíte, jak společně s dětmi zvládnout celý den v klidu, aby vám i ty nejmenší  rozuměli – bez telepatie a znakování.  V kurzu se naučíte fungující vstřícnou komunikaci  – vy nebudete muset křičet, děti se nebudou vztekat.  Jak určit dětem hranice, které děti samy chtějí dodržovat.  Jak řešit problémy s přebalováním, vypravováním se ven, ale i to, jak řešit vztekání a předejít scénám. Jak nastavit rodičovské hranice tak, aby fungovali a aby je chtěli i děti dodržovat. Také se naučíte, jak na hezké sourozenecké vztahy mezi vašimi dětmi a jak dítě připravit na příchod nového sourozence. A také jak se věnovat sám sobě, abyste byli hrdý táta/máma. 🙂

 

 

Ing. Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.