Malování s básničkou zdarma: balíčky obsahují básničku s obrázky jako kroky malování, zvuk básničky ke stažení a video-návod krok za krokem >>

Čemu se při hledání přivýdělku na mateřské vyhnout

Jste maminka na mateřské nebo rodičovské dovolené a potřebujete si přivydělat?

Chtěla byste najít práci, abyste mohla přispět do rodinného rozpočtu?

Chtěla byste práci, kterou byste zvládala při starosti o své dítě? Která by vás také bavila a ideálně byla časově přizpůsobitelná potřebám dítěte?

Ale zároveň se bojíte, že byste mohla naletět nějakým podvodníkům při hledání přivýdělku?

V tomto článku se zaměřím na to, čemu se při hledání příležitostné práce vyhnout, abyste nenaletěla nějakým podvodníkům…

Na co si dát při hledání přivýdělku pozor?

Už jste někdy narazila na podobné nadpisy inzerátů bez bližších informací?

„Jak vydělat na internetu tisíce měsíčně“

„Peníze pro maminky na mateřské snadno a rychle“

„Vysoké výdělky pro každého“?

Podobné je to s případy, kdy musíte dát peníze předem, aby vám práci někdo zprostředkoval nebo dal podrobnější informace..

Takovým nabídkám se raději vyhněte obloukem a čas věnujte něčemu užitečnějšímu.

Já za seriózní nabídku považuju takovou, kde se mohu snadno dobrat k informacím o druhu práce a je viditelný kontakt na člověka nebo firmu, který práci nabízí. Mám ráda jednání na rovinu.

Nebezpečné jsou taky inzerátové nabídky možnosti přivýdělku, kdy je podmínkou, že za více informací (např. zaslaného katalogu domácích prací) dokonce musíte zaplatit nějakou částku. A po zaplacení se dozvíte, že musíte udělat to samé (sehnat třeba přes inzerát člověka, co zaplatí danou částku). Jedná se o tzv. letadlo, proto na podobné inzeráty, kde chtějí peníze předem, rozhodně neodpovídejte.

Zrádné jsou taky nabídky čtení emailů za peníze. Zaregistrujete se v nějakém systému a souhlasíte se zasíláním reklamních emailů. Poté vám budou chodit pravidelně emaily a za každý přečtený email získáte nějaké drobné. Další peníze můžete získat pozváním dalších uživatelů, kteří se registrují. Je dost těžké na trhu odlišit firmy, které skutečně platí. Ve většině případů jsou to ale velmi malé částky a spousta stráveného času, což se nevyplatí.

Za seriózní nepovažuju ani internetový poker, sázení, dipování a jiné hazardní hry. Myslím, že je jen hrstka „výherců“ a spousta těch, co na tom prodělají.

V příštím článku se blíže podíváme na možnosti přivýdělku, mezi kterými se můžete rozhodovat podle sebe, svých znalostí a dovedností, svých časových možností a prostě co by se vám líbilo. Možností je spousta.

Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.