Malování s básničkou zdarma: balíčky obsahují básničku s obrázky jako kroky malování, zvuk básničky ke stažení a video-návod krok za krokem >>

Recenze kurzu Nevýchovy – stojí to za to?

Přemýšlíte o tom, že byste si koupili kurz Nevýchovy? A stále váháte a nejste si jistí?

ventajas-zonalibre

Moje setkání s Nevýchovou

Já jsem Nevýchovu poznala, pravděpodobně jako většina z nás, přes obsah zdarma – videa a články na blogu, jednou za měsíc zdarma webináře, zdarma rychlokurz pro rodiče a zdarma Pomocník mámy na mateřské, který pomáhá s uspáváním, vypravováním a dalšími starostmi 🙂

Ale měla jsem jisté pochybnosti… Přestože se mnou Nevvýchova souznila, protože jsem téměř se vším souhlasila a vnitřně tak cítila, tak jsem si nebyla jistá, kolik nového bych se v kurzu mohla dozvědět…

Proč, kdy a jak jsem se já osobně rozhodla do toho jít, si můžete přečíst v článku „Jak jsem se rozhodla koupit si kurz Nevýchovy“

A teď principy Nevýchovy žiju s dětmi doma a mám pocit, že to byla nejlepší investice v mém životě. Pohoda a štěstí, které s dětmi teď už docela dlouhou dobu zažívám, jsou tou nejlepší odpovědí na otázku, kterou čas od času od někoho slyším – jít do toho nebo ne?

lacrima

Takže pokud se někdo trápíte tím, že to doma s dětmi neklape, jak byste se přáli, a moje postřehy a zkušenosti budou někomu ku prospěchu a pomohou mu se rozhodnout,  budu ráda …

ventajas-zonalibre

Co Vám kurz může přinést?

Záleží na tom, jaký typ osobnosti jste a jak daleko už jste ve svém osobnostním rozvoji, kolik kurzů o výchově jste absolvovali a kolik knížek o výchově jste přečetli :).

Ne, teď vážně. Pokud jste otevření novému a ochotní udělat změnu (nejen při videu souhlasně pokyvovat hlavou a říkat si, jo jo, s tím souhlasím), to znamená skutečně vstát a jít za dětmi a ty změny krůček po krůčku začít dělat, pak vám kurz může přinést obrovskou změnu ve vztazích, v atmosféře a klidném společném řešení problémů nejen u vás  doma s dětmi, ale také pozitivní změny ve vás jako rodiči, jako osobnosti.

Možná to bude pro vás jedno obrovské AHA, pokud jste se s těmito partnerskými přístupy ještě nesetkaly. Třeba spoustu věcí podvědomě víte, ale kurz vám pomůže nejen vědět, ale začít to skutečně žít.

dialogo-familiarTřeba teoreticky ty principy znáte a souzníte s nimi, ale zatím nevíte, jak je v praxi praktikovat. Kurz Nevýchovy vám pomůže umět složit všechny jednotlivé dílky do celkové mozaiky, aby všechno do sebe pěkně zapadlo.

A kam kurz Nevýchovy posunul mě osobně a můj vztah s mými dětmi? To si můžete přečíst zde >>

ventajas-zonalibre

Pro koho je kurz určen?

Pokud máte doma pohodu, radost, s dětmi vám to klape, společný čas si maximálně užíváte a rozhodně nechcete nic měnit, gratuluju. Kurz nepotřebujete.

Pokud vám nevyhovuje, jak vám to doma s dětmi funguje, anebo máte pocit, že je pořád nějaký prostor pro zlepšení pohody u vás doma, a pokud jste rodiče otevření změnám a ochotní na sobě pracovat, pokud souhlasíte s tím, že každé dítě je jedinečné a má právo na svůj názor, pak je kurz pro vás.

Pokud očekáváte, že si přehrajete videa a budete vědět, jak na to, aniž byste na sobě museli zapracovat a něco změnit, takhle jednoduché to rozhodně nebude. A pokud očekáváte, že vám kurz dá jednoznačný návod, jak jako mávnutím kouzelného proutku vše „téměř ze dne na den“ změnit, nemá cenu kurz ani zkoušet.

ventajas-zonalibre

V čem vidím velké výhody kurzu?

Kurz vám neposkytne žádný univerzální návod pro jednotlivé výchovné situace, ale naučí vás metody a způsoby, jak  být s dětmi partnery a jak si umět najít v každé konkrétní situaci řešení, které bude vyhovovat právě vaší konkrétní situaci ve vaší rodině, které bude vyhovovat vám a vašim dětem.

Online-learning_anywhereKurz Nevýchovy je forma online vzdělávání. Kurz si tedy můžete pustit na počítači připojeném k internetu z pohodlí domova, kdykoliv máte čas a chuť. Můžete se opakovaně vracet k předchozím lekcím a úkolům, můžete si kurz projet svým tempem, klidně i dohromady s partnerem (nebo každý zvlášť) za jedny peníze. A součástí kurzu je také uzavřená Facebook skupina, kde získáte nejen podporu lektorů i ostatních rodičů, ale i odpovědi a rady na konkrétní praktické situace, které s dětmi můžete zažít. Více o výhodách online vzdělávání oproti klasickým kurzům jsem sepsala zde >>.

ventajas-zonalibre

Má kurz nějaké nevýhody?

Někomu se může zdát, že je to právě online forma kurzu, která podle některých nemůže nahradit osobní kontakt s lektorem. Ale nejen videa kurzu, ale především výše zmíněná online facebooková skupina rodičů několikanásobně převyšuje výhody běžných offline kurzů.

Dál pro někoho se může zdát nevýhodou, že „kurz to do vás fakt nenaleje přes noc“ a že na sobě a svém vztahu k dětem budete prostě muset trošku zamakat.

ventajas-zonalibreCo je to vlastně to partnerství v konceptu Nevýchovy?

Rovnocenné partnerství vychází z myšlenky, že dítě je náš partner, vždy a všude. Ale na co kritici Nevýchovy často zapomínají je fakt, že podle Nevýchovných principů je i rodič za všech okolností partnerem, kterého je třeba respektovat.

Já osobně jsem se už při narození svého prvního dítěte rozhodla vydat se ve výchově partnerskou cestou. Ale ne vždy se mi dařilo. A díky Nevýchově jsem zjistila, že u nás vždy nepanovalo skutečné partnerství, ale jen jedna z jeho pseudopodob.

Zajímá vás, jak je to u vás? Můžete si všímat následujících tří znaků:

Partnerství:

 • Rodič i dítě směřují ke společnému cíli, který si dopředu dohodli. Ze všech stran to probrali a teď jsou oba zajedno.
 • Dělají se dohody výhra-výhra: Každý má na konci to, co chce a potřebuje. Nikdo se nemusí obětovat nikomu.
 • Každý může kdykoliv říct, co právě prožívá a co potřebuje, ať je to cokoli. O všem se dá mluvit bez moralizování a soudů.

Pseudopartnerství

 • Rodič směřuje k cíli, pro který se rozhodl on, dítěti ho oznámil a snaží se ho pro „společný“ cíl získat. Rodič je „zajedno“.
 • Dělají se kompromisy: „Dneska máš ty, co chceš, zítra zase já,“ a nabízejí se úplatky: „Když tohle uděláš, dám ti tohle.“ Každý obětuje kousek z toho, co chce a potřebuje.
 • Jsou věci, o kterých se moc nemluví, a věci, o kterých se „prostě nediskutuje“. Nedá se přece vždycky mluvit a domluvit o všem.

ventajas-zonalibre

Zvládnu kurz koupit a využívat, když jsem počítačový antitalent? 🙂

I když nejste velcí kamarádi s počítačem, nevadí. Je to jednoduché J. Kurz si můžete objednat vyplněním formuláře a zadáním platby. Pak vám přijde email s odkazem do kurzu a uživatelským jménem a heslem. Kliknete na odkaz, vyplníte přihlašovací údaje a jste tam. Kdykoliv potřebujete. A uvnitř kurzu je intuitivní přátelské prostředí, které jednoduše ovládáte tak, že klikáte na jednotlivá videa, tlačítka, odkazy. Vlastně vás to jakoby vede samo.

ventajas-zonalibre

Co ostatní rodiče? Jaké jsou jejich zkušenosti s kurzem a jak jsou spokojení?

Než jsem si sama kurz koupila, váhala jsem a pročítala zkušenosti ostatních rodičů. Vesměs jsem našla samé pozitivní recenze, chválu, že jim Nevýchova změnila život s dětmi k lepšímu.

Některé negativní reakce na principy Nevýchovy jsem ale také četla. Ale téměř vždy to bylo napsáno někým, kdo hodnotil Nevýchovu spíše „z dálky“, kurz si nekoupil a možná ani nepochopil, o co v Nevýchově doopravdy jde. Zavádějící pro ně byl už ten název Nevýchova, který je možné chápat jako styl „výchovy“, kdy  necháme děti růst, jak samy chtějí, necháme jim volnost a nevymezujeme žádné hranice. Ale to Nevýchova rozhodně není!!

Zde si můžete přečíst a poslechnout ve videích skutečné příběhy rodičů, kteří si kurzem už prošli. Jejich úspěchy ve výchově, změny v rodině a s dětmi, které jim aplikace Nevýchovných principů přinesla. A většinou jejich vděčnost za to, že do toho šli a jak jim to změnilo život k lepšímu….

Další výpovědi rodičů jsou také na prodejních stránkách kurzu (kurz pro děti 0-3kurz pro děti 4-18).

ventajas-zonalibre

Jak to vypadá uvnitř kurzu a co v kurzu najdu?

kurz 0-3 s tlačítkemkurz 4-18 s tlačítkem Můžete si koupit buď kurz pro děti od narození do 3 let nebo pro děti od 4 do 8 let.

Základy kurzů jsou stejné, jen bonusové materiály jsou uzpůsobené pro mladší nebo starší děti.

Hlavní kurz – 5 týdnů, 5 problémů, 5 řešení:

Hlavní kurzy (pro obě věkové kategorie) obsahují kompletní 5týdenní trénink Výchova Nevýchovou, ve kterém se postupně projde 5 největších problémů, které rodiče trápí s dětmi. Každý týden jeden problém.

A kurz vám zůstane i po uplynutí 5 týdnů. Kdo ví, třeba nejdřív kurz projdete sami a potom se k němu vrátíte i s partnerem 🙂

Týden1-5

Týden 1: Komunikace. Jak se s nejmenšími domluvit, dokonce i s těmi, co ještě nemluví.

Týden 2: Chování. Jak už ho teď začít učit, co se dělá a nedělá, aniž byste ho lámali.

Týden 3: Hranice. Kdy začít nastavovat hranice a jak to udělat, aby je děti chtěly dodržovat

Týden 4: Sourozenecké vztahy. Jak zařídit, aby měli sourozenci odmala hezký vztah a nesoupeřili o pozornost

Týden 5: Spokojený rodič. Šťastné děti mají spokojené rodiče

Úkoly a pracovní listy

Foto-UkolyStáhněte si audio, pracovní listyNa začátku týdne také dostanete nový úkol. Můžete si stáhnout a vytisknout pracovní sešit. U každého úkolu najdete navíc audio nahrávku, na které Vás celým úkolem lektorka Katka Králová provede.

5 principů Nevýchovy

Principy NevýchovyV obou kurzech (pro obě věkové kategorie) také najdete videa, která popisují 5 principů Nevýchovy, které Vám pomůžou vytvářet kreativní řešení šitá na míru Vám a Vašemu dítěti. Protože smyslem kurzu je, abyste si na konci uměli poradit s každou situací.

V kurzu pro děti do 3 let (Edice) jsou u každého principu přidána 2 videa (celkem jsou tedy 3), která princip rozvádějí, aby byl aplikovatelný i pro velmi malé děti.

Přístup do uzavřené Facebook skupiny

Ke kurzu také dostanete přístup do uzavřené skupiny mezi zkušené Nevýchovné mámy a táty. Slovy rodičů: “Skupina je jako celý další kurz. Vždycky tady najdu pomoc.”

BONUSY:Foto-bonusy
V průběhu celého Kurzu se můžete těšit na rozšiřující materiály, bonusy a překvapení.

Bonusy  pro kurz 0-3:
Bonusy EdiceJak už jsem zmínila výše, v kurzu pro děti do 3 let (Edice) jsou u každého principu přidána k základnímu videu daného principu ještě další 2 videa (celkem jsou tedy 3), která princip rozvádějí, aby byl aplikovatelný i pro velmi malé děti.  Navíc kurz obsahuje další bonusy:

Bonusy  pro kurz 4-18:

Bonusy 4-18 cast 1 Bonusy 4-18 cast 2

ventajas-zonalibre

Kolik stojí kurz a kde si ho můžu koupit?

mockup-velky11

S kurzem Výchova Nevýchovou pro děti 0-3 získáte ucelený soubor vzdělávacích videí, vedených workshopů, silných zážitkových audií a praktických pdf listů.

Jednotlivé části kurzu si taky můžete stáhnout do mp3  a poslouchat kdykoliv cestou. A k tomu dostanete přístup do uzavřené facebook skupiny.

 • Kurz si můžete pořídit za jednorázovou cenu 3.990 Kč + DPH.
 • Kurz je také jednoduše dostupný na splátky – 2x 2050 Kč + DPH (první splátka teď, druhá za 30 dní).
 • Nově je také kurz dostupný na „mimi splátky“ – 5x 825 Kč + DPH (první splátka teď, každá další po 30 dnech).
 • A pokud chcete, můžete kurz věnovat jako dárek a zakoupit ho jako dárkový poukaz, který obdarovanému doslova změní život. Třeba své partnerce a změní vám to život oběma :).

Když vstoupíte do kurzu, hned se vám otevře první část kurzu: Rodičovský test. Rovnou můžete začít s vyplňováním 🙂 A na email vám přijde zálohová faktura. Až do Nevýchovy  dorazí vaše platba (nebo první splátka), pošlou vám e-mailem přístupové údaje s vysvětlením, co máte dělat dál. Je to opravdu jednoduché a zvládne to každý J.

ventajas-zonalibre

Cena je dost vysoká. Vyplatí se to? To, co mi kurz přinese, stojí to za ty peníze?

Kolik byste byli ochotní zaplatit za to, aby se vaše dítě přestalo vztekat nebo aby v klidu usínalo? Třeba na té drahé dovolené? Za to, aby si vaše sebevědomé dítě umělo říci o to, co potřebuje? Aby skončili doma i v obchoďáku ty hrozné scény a vaše nervy neustále na pochodu? Aby skončili neustálé hádky a sourozenecké bitky o věci? Aby fungovala společně domluvená pravidla a aby se děti dokázali dohodnout?

Kolik byste byli ochotní zaplatit za pocit, že jste dali dětem do nejlepší? Za to, abyste sami měli více klidu a více času na sebe? Abyste se vy sami také cítili lépe jako rodiče?

A o kolik je pro vás důležitější, než dlouhodobá pohoda s dětmi, třeba nová televize, nový playstation nebo nový mobil, o kterém pro dítě uvažujete? Sami si upřímně odpovězte, kde jsou vaše priority.

Navíc pokud si nejste jistí, Nevýchova nabízí garanci, tedy možnost si kurz na 14 dní vyzkoušet.

ventajas-zonalibre

A co když tedy s kurzem nebudu spokojená a nesplní mé očekávání?

garance-14dniKaždý má 2 týdny na to si všechno v klidu vyzkoušet, jak to funguje.

Pokud během té doby zjistíte, že tenhle kurz není pro vás, napíšete Nevýchově na podpora@nevychova.cz a oni vám vrátí peníze zpět, bez jakýchkoliv otázek.

A pokud se nakonec rozhodnete kurz vrátit, zážitky z prvních 2 týdnů vám už nikdo nevezme.

ventajas-zonalibre

Mám ještě nějaké otázky. A poradí mi někdo, když nebudu něco vědět?

Zákaznická podpora Nevýchovy:Otázky a odpovědi

V Nevýchově funguje skvělá zákaznická podpora. Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo potřebujete během kurzu s čímkoliv pomoci, můžete napsat na info@nevychova.cz nebo zavolat na telefon +420 739 386 220 a oni vám velmi ochotně pomůžou a poradí.

Odpovědi na nejčastější otázky:

Ke konci prodejních stránek Nevýchovy  (před zkušenosti rodičů na konci) jsou také zodpovězeny nejčastější otázky týkající se kurzu, které rodiče mají. Můžete si je přečíst třeba zde >>.

ventajas-zonalibre

Je možné si kurz bezplatně vyzkoušet? Nabízí Nevýchova nějaká zdarma videa?

Jak už jsem zmiňovala, když si kurz koupíte, tak máte garanci na vrácení peněz do 14 dní od zakoupení, když nebude spokojeni nebo kurz nesplní vaše očekávání. Takže máte plných 14 dní na vyzkoušení bez rizika.

Nevýchova navíc nabízí spoustu článků a videí zdarma:

 • Zdarma rodičovský online seriál (rychlokurz)

Nevýchova ale ještě také nabízí online seriál pro rodiče, který je úplně zdarma. Více informací najdete zde >>.

 • Zdarma Průvodce mámy na mateřské

Průvodce vás provede základními problémy, které můžete řešit s miminky a malými dětmi, jako například uspávání nebo vypravování.

 • Zdarma články a videa na blogu Nevýchovy

Spousta dalších zdarma podnětných videí a článků o výchově je na blogu Nevýchovy zde >>

 • Zdarma webináře Nevýchovy

Nevýchova každý měsíc pořádá zdarma online webinář, na který se připojíte z pohodlí domova jediným klikem na odkaz v den vysílání. Po přihlášení na webinář vám ho totiž Nevýchova pošle do mailu. Na webináři se probírá vždy jedno zajímavé rodičovské téma a určitě si v něm najdete nějaké to své „AHA“ .

ventajas-zonalibre

Díky Nevýchovo!

thumbs-up-i-get-it-0F2N66-clipart

Co jednoduchého a krátkého bych řekla závěrem? Za mě jednoznačně patří Nevýchově palec nahoru!

A cítím obrovskou vděčnost, že jsem do toho tehdy šla. Cítím se šťastná jako člověk a spokojená jako rodič. A moje starší dcerka mi často v objetí říká: „Maminko, moc tě miluju. Ty jsi ta nejlepší maminka na světe!“

Děkuju Nevýchovo! Za pohodu a štěstí, které máme doma. A za všechny pozitivní změny, které jsem díky tobě udělala ve svém životě a v životě svých dětí a své rodiny!

Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.