Malování s básničkou zdarma: balíčky obsahují básničku s obrázky jako kroky malování, zvuk básničky ke stažení a video-návod krok za krokem >>

Nejjednodušší způsob, jak dítě naučit uklízet

Máte doma bordeláře?

Už jste vyzkoušela všechno a stále nic nefunguje?

Už brzy s námi můžete zjistit, jak to zařídit, aby po sobě děti bez řečí uklízely.

Pojďme si říci šest zásad, když se snažíme naučit dítě udržovat pořádek 🙂

  • ÚKLID MŮŽE BÝT ZÁBAVNÁ HRA – pokud vymyslíme, jak udělat z úklidu hru, dítě to bude bavit a bude uklízet s nadšením. Nedělejte z úklidu nepříjemnou činnost, ale povyšte ho na hru, do které se potomek nakonec rád zapojí (plyšáci potřebují spát, kostky by v noci sebral skřítek Pořádníček, oddělte hodná zvířata od neposlušných)
  • ÚKLID NENÍ TREST – snažme se dítě vybídnout k úklidu citlivě, aby to nevyznělo jako trest za něco, co dítě udělalo nebo neudělalo. Jen tak se může uklízení stát přirozenou činností po hře.
  • JSEM V TOM S TEBOU – Budete-li činnost vykonávat spolu se svým dítětem, je větší šance, že dítě nebude úklidu vzdorovat. Stejně tak tvrdé příkazy typu „Všechno si ukliď, okamžitě!“ mohou vzdor dítěte a odmítání uklízet nastartovat.
  • SNAŽTE SE S DÍTĚTEM DOHODNOUT – nebuďte autoritativní. Lepší je jasně říci důvody, proč je dobré mít uklizeno, nebo uplatnit metodu dohody.
  • NEPOŘÁDEK JE POVOLEN – aby dítě přijalo uklízení jako nezbytnou součást života, je třeba mu čas od času dovolit udělat v bytě velký nepořádek nebo se ušpinit.
  • ZAKÁZANÁ ÚZEMÍ – Naučte dítě, že každý v rodině má právo na soukromí a na svůj pořádek (můžeš si hrát u sebe v pokoji i v obýváku, ale v naší ložnici ne).

MALOVÁNÍ S BÁSNIČKOU:

Máte malí dítě? Maluje si rádo? Zkuste mu nabídnout malování podle básničky! Výhody malování s básničkou pro rozvoj dítěte jsou obrovské! Přístup k básničkám s malováním zde >>

Malování s básničkou na HOME

Martina Macháčková
Autorka projektu Bystré děti a Malování s básničkou, nadšená propagátorka rané stimulace, zábavného učení hrou malých dětí v raném věku, kontaktního rodičovství a respektující partnerské výchovy. Maminka dvou úžasných holčiček.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.