Malování s básničkou zdarma: balíčky obsahují básničku s obrázky jako kroky malování, zvuk básničky ke stažení a video-návod krok za krokem >>

Když vychováváte, myslíte někdy na svoje rodiče?

Myslím, že naši rodiče dělali, co mohli. Stejně jako my dnes. Učili nás, co se smí a nesmí. Snažili se, abychom byli zdraví, a tak nás chránili od kaluží a někdy nás nutili jíst to, co nám vůbec nechutnalo.

Věřili, že když se budou zlobit nebo udělají zklamaný obličej, poučíme se a vyrostou z nás dobří lidé. Báli se o nás, a proto chtěli, abychom zapadli do kolonek hodná holka, šikovný kluk.

Milovali nás, ale nevěděli, že to jde i jinak.

A my jsme vyrostli. Svoje školkové bačkůrky jsme vyměnili za lodičky a tenisky a bačkůrky teď obouváme svým dětem. Přemýšlíme o výchově a společném vztahu a tušíme, že staré, zaběhlé vzorce nemusí být pro šťastný život a harmonické vztahy našich dětí to pravé.

Jenže i tak nás někdy staré zvyky překvapí, a znova nevíme, jak jinak. Ale i Vaše snaha se počítá a má velkou cenu.

Stačí, když si odpovíte na otázku: Co byste za pár let chtěli slyšet, až bude Vaše dítě říkat: “Tohle mě naučila máma. Tohle mě naučil táta.”?

Pokud jste dennodenně s dětmi a hledáte, jak si rozumět, určitě Vás tohle vyznání osloví. Má Vás podpořit na rodičovské cestě, která není vždycky lehká. Než si ho poslechnete, přineste si kapesník :), možná se Vám bude hodit.

S úctou ke všem mámám a tátům...

Přehrát VYZNÁNÍ MÁMY! ⇓

I já musela utírat slzy. Přestože ne všechny situace znám, vidím vzorce situací, které taká já sama čas od času zažívala na vlastní kůži a v běžných každodenních situacích.

Říkáte si: Jo, podobně je to i u nás. Strašně bych si přála to změnit. A mít se s dětmi fajn. Ale já se fakt snažím a k ničemu to nevede!"

Super, uvědomění je první krok k nápravě. I já si uvědomila. A ten nutný krok - jít do akce a jednat - jsem udělala. V kurzu nevýchovy jsem se ještě lépe naučila, jak řešit situace s dětmi, jak s nimi ještě lépe komunikovat, jak je zapojit... Dokážu být v problémových situacích klidnější a vím, jak je s dětmi řešit. Díky moc, Nevýchovo!

Martina

A tady je vzkaz pro Vás od Katky Králové, autorky principů Výchova Nevýchovou:

Ahoj mámo, ahoj táto,

možná je Vám teď smutno nebo jste dojatí,

tečou Vám slzy po tváři a přemýšlíte o tom, co je u Vás doma stejně jako v audiu a co už takhle mít nechcete. Víte, chci Vám říct, že už jenom přiznat si, že Vaše mámování a tátování není tak, jak jste si přáli, je velká věc. Už za to si zasloužíte obrovskou úctu.

Je to citlivé téma, protože se týká Vašich dětí, těch, pro které chcete být ty nejlepší mámy a ti nejbáječnější tátové. A najednou se zdá, že by to mohlo být jinak. Může to být ohrožující a bolavé, že? Všichni přece toužíme být rodiče, kteří dají dítěti do života to nejlepší.

Už když nám roste břicho, sníme o tom, jak to všechno bude skvělé, a říkáme si: “Chci být rodič přítel.

Chci, abychom si rozuměli a měli se spolu dobře.

Nebudu dělat stejné chyby jako naši.”

A pak si jednoho dne, za pár měsíců nebo let, všimneme, že to vůbec není, jak jsme chtěli.
Zastavit se v tomhle okamžiku a říct: “Co to dělám? Takhle to nechci!” je velká věc. A já Vás ze srdce žádám, využijte tenhle moment, nezavírejte v sobě tyhle nově pootevřené dveře. Chce to odvahu, ale nechte svoje srdce otevřené změně. Vaše dítě Vás za tu statečnost odmění.

Jsem si jistá, že

všechno, co Vám nefunguje, jde snadno změnit.

Proto Vám v tomhle silném a citlivém okamžiku nabízím, že s Vámi projdu celou cestu až k vysněnému vztahu s dítětem. Skrze opravdové partnerství Vám pomůžu zlepšit to, co teď nefunguje. Ne za roky, ani za měsíce. Tak rychle, jak to jen jde, za pár týdnů.

Pojďte se mnou dál,

pusťte se do partnerství s dětmi

a zjistěte, že jenom takhle to dává skutečný smysl. Začněme společně, co nejdřív, ať už nemusíte zažívat všechno to nepříjemno a pocity selhání. Je to úplně zbytečné.

Napište mi svůj e-mail a já Vám pošlu zdarma celý Rychlokurz Nevýchovy. Uvidíte, že být mámou a tátou, kterými jste vždycky chtěli být, není nic složitého.

S úctou,

Katka Králová

Máte malé dítě?

Maluje si rádo?

Chcete, aby se naučilo malovat také podle básniček?

Podpořte rozvoj jeho jazyka a řeči, jemnou motoriku, fantazii, představivost, paměť a užijte si spolu zábavu!

Získejte ZDARMA básničky s malováním s video-návodem "krok za krokem"_ZDE_.